Blog

  • Data dodania: 07.03.2021
  • Autor wpisu: Adrian Olczak
  • Tagi: biuro nieruchomości, cechy biura nieruchomości, pośrednik nieruchomości, rzetelność, profesjonalizm
Co należy do Twoich obowiązków? Wszystko! Aha, a co robisz profesjonalnie?
Czyli cecha dobrego biura nieruchomości.

Dziś chciałbym poruszyć temat budowania i funkcjonowania mikro i małych przedsiębiorstw. Zapewne nie raz usłyszałeś od fachowca, że zajmuje się wszystkim i jest w stanie wykonać wszystko, co związane z jego branżą. Pojawia się tutaj pytanie: Ale którą z tych rzeczy zrobi profesjonalnie? W latach 90tych oraz na początku XXI wieku szczególnie popularne było to zjawisko, gdzie jeden człowiek pełnił wiele różnych funkcji w swojej firmie. Choć wydawać się może, że czasy te mamy już za sobą, nadal wiele polskich firm funkcjonuje w ten sposób.

Obecne czasy, konkurencja na rynku zleceń, a także rosnący nacisk na jakość wykonywanych usług zmusza nawet małe firmy, składające się z kilku pracowników do budowania zespołu w taki sposób, aby każdy jego członek pełnił określoną funkcję, zajmował się pewną częścią zadań firmy i był fachowcem w tym, co robi. Spójrzmy na przykład na… firmy budowlane. W tym sektorze często mamy do czynienia z tzw. „Złotą Rączką”. Faktycznie są to ludzie, którzy mają dość szerokie doświadczenie w wykonywaniu różnych czynności, natomiast zadajmy sobie pytanie: Czy osoba taka jest w stanie nadążyć za rozwijającą się technologią, trendami i innowacjami w każdej dziedzinie, w której oferuje swoje usługi? Moim skromnym zdaniem… nie. Wynika to tylko i wyłącznie z naszych „mocy przerobowych”. Nie jesteśmy robotami, każdy z nas jest w stanie przyswoić pewną ilość informacji i je zapamiętać, doba każdego z nas ma 24 godziny i jeszcze nie wynaleziono sposobu, aby ją rozciągnąć. Myślę, że sporo przedsiębiorców zrozumiało już ten fakt, dlatego dziś spotykając porządną firmę budowlaną widzimy w jej składzie: elektryka, hydraulika, fachowca od kładzenia podłóg, fachowca od kładzenia gładzi i malowania. Każdy z nich specjalizuje się w danej dziedzinie i możesz być pewien, że swoje zadanie wykona profesjonalnie z zachowaniem najwyższej jakości.

Opisany wyżej przykład dotyczy tak naprawdę każdej branży, jaką możesz sobie wyobrazić. Oczekujemy profesjonalizmu, najwyższej jakości i terminowości wykonania usług, z których chcemy skorzystać. Nie inaczej wygląda to w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.
Proces sprzedaży nieruchomości składa się z wielu etapów. Na każdym etapie wymagane są inne umiejętności, konkretna, specjalistyczna wiedza, a także odpowiednie doświadczenie. Galeria Nieruchomości dobrze rozumie potrzeby obecnego rynku, dlatego tworzą ją ludzie będący fachowcami w swojej dziedzinie. To sprawia, że jesteśmy pewni, iż na każdym etapie procesu sprzedaży nieruchomości wszystko przebiegnie pomyślnie, sprawnie i skutecznie.

Zobacz na przykładzie Galerii Nieruchomości, jak zbudowany powinien być zespół na miarę dwudziestego pierwszego wieku:

 


Podsumowując: niezależenie od tego, z jakiej usługi chcesz skorzystać, czy jest to firma budowlana, księgowość, firma stolarska czy biuro obrotu nieruchomościami zwróć uwagę na to, w jaki sposób funkcjonuje. Wybierając firmę, w której każdy pełni swoją odpowiedzialną rolę możesz być pewien, że będziesz w 100% zadowolony z wykonanej dla Ciebie usługi.

Autor: Adrian Olczak
Zobacz, co piszą o nas nasi klienci: Referencje

Sprawdź, co dla Ciebie zrobimy sprzedając Twoją nieruchomość: Pośrednictwo w sprzedaży

Mamy dla Ciebie Gwarancję Rzetelności: Gwarancja rzetelności

Sprawdź, co dla Ciebie zrobimy kupując z Tobą Twoja wymarzoną nieruchomość: Pośrednictwo w zakupie

Poznaj naszą historię: O nas