Dobre biuro nieruchomości – ważna cecha

Dobre biuro nieruchomości – ważna cecha
Co należy do Twoich obowiązków? Wszystko! Aha, a co robisz profesjonalnie? Czyli cecha dobrego biura nieruchomości.

Dziś chciałbym poruszyć temat budowania i funkcjonowania mikro i małych przedsiębiorstw. Zapewne nieraz usłyszałeś od fachowca, że zajmuje się wszystkim i jest w stanie wykonać wszystko, co związane z jego branżą. Pojawia się tutaj pytanie: ale którą z tych rzeczy zrobi profesjonalnie? W latach 90-tych oraz na początku XXI wieku szczególnie popularne było to zjawisko, gdzie jeden człowiek pełnił wiele różnych funkcji w swojej firmie. Choć wydawać się może, że czasy te mamy już za sobą, nadal wiele polskich firm funkcjonuje w ten sposób. Ale czy dobre biuro nieruchomości nie powinno działać inaczej?

Co dzieje się teraz

Obecne czasy, konkurencja na rynku zleceń, a także rosnący nacisk na jakość wykonywanych usług zmusza nawet małe firmy do budowania zespołu w taki sposób, aby każdy jego członek pełnił określoną funkcję, zajmował się pewną częścią zadań firmy i był fachowcem w tym, co robi.

Spójrzmy na przykład na… firmy budowlane. W tym sektorze często mamy do czynienia z tzw. „Złotą Rączką”. Faktycznie są to ludzie, którzy mają dość szerokie doświadczenie w wykonywaniu różnych czynności. Natomiast zadajmy sobie pytanie. Czy osoba taka jest w stanie nadążyć za rozwijającą się technologią, trendami i innowacjami w każdej dziedzinie? Moim skromnym zdaniem… nie.

Wynika to tylko i wyłącznie z naszych „mocy przerobowych”. Nie jesteśmy robotami. Każdy z nas jest w stanie przyswoić pewną ilość informacji i je zapamiętać. Doba każdego z nas ma 24 godziny i jeszcze nie wynaleziono sposobu, aby ją rozciągnąć. Myślę, że sporo przedsiębiorców zrozumiało już ten fakt. Dlatego dziś, spotykając porządną firmę budowlaną, widzimy w jej składzie: elektryka, hydraulika, fachowca od układania podłóg, fachowca od malowania. Każdy z nich specjalizuje się w danej dziedzinie i możesz być pewien, że swoje zadanie wykona profesjonalnie z zachowaniem najwyższej jakości.

Opisany wyżej przykład dotyczy tak naprawdę każdej branży, jaką możesz sobie wyobrazić. Oczekujemy profesjonalizmu, najwyższej jakości i terminowości wykonania usług, z których chcemy skorzystać. Nie inaczej wygląda to w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Zatem czym ma się charakteryzować dobre biuro nieruchomości?

Każdy ma być fachowcem w swojej dziedzinie

Proces sprzedaży nieruchomości składa się z wielu etapów. Na każdym etapie wymagane są inne umiejętności, konkretna i specjalistyczna wiedza, a także odpowiednie doświadczenie. Galeria Nieruchomości dobrze rozumie potrzeby obecnego rynku, dlatego tworzą ją ludzie będący fachowcami w swojej dziedzinie. To sprawia, że jesteśmy pewni, iż na każdym etapie procesu sprzedaży nieruchomości wszystko przebiegnie pomyślnie, sprawnie i skutecznie. Jaki rozkład sił jest niezbędny, aby móc uznać, że Agent z którym chcemy nawiązać współpracę reprezentuje naprawdę dobre biuro nieruchomości.

Nasz zespół

Zobacz na przykładzie Galerii Nieruchomości, jak zbudowany powinien być zespół na miarę dwudziestego pierwszego wieku:

Podsumowując

Niezależenie od tego, z jakiej usługi chcesz skorzystać, czy jest to firma budowlana, księgowość, firma stolarska, czy biuro obrotu nieruchomościami – zwróć uwagę na to, w jaki sposób funkcjonuje. Wybierając firmę, w której każdy pełni swoją odpowiedzialną rolę możesz być pewien, że będziesz w 100% zadowolony z wykonanej dla Ciebie usługi.

Dla osób, które stoją teraz przed wyzwaniem: jak sprzedać mieszkanie w aktualnej sytuacji, przygotowaliśmy bezpłatne konsultacje on-line. Sprawdź szczegóły:

Jeśli nie chcesz zajmować się sprzedażą samodzielnie, możesz zgłosić swoją nieruchomość do sprzedaży i przekazać opiekę nad transakcją profesjonalnemu Doradcy:


Autor: Adrian Olczak

adrian.olczak@galeria.nieruchomosci.pl

tel. 536-993-661

Odwiedź nas na naszym fanpage na facebooku – bądź z nami na bieżąco: https://www.facebook.com/Bon.Galeria.Poznan/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane posty

Compare

Wpisz swoje słowo kluczowe