Jak sprzedać nieruchomość w czasie pandemii?

Jak sprzedać nieruchomość w czasie pandemii?

Jak sprzedać mieszkanie w czasie pandemii?

Aktualna sytuacja w kraju i na świecie związana z zagrożeniem epidemicznym jest dla nas wszystkich zupełnie nowym wyzwaniem. Wstrzymano funkcjonowanie turystyki, transportu, usług, a także części handlu. Nie działają szkoły i uczelnie, zamknięte są granice, odwołane zostały imprezy masowe. Nasza społeczność nie była na to przygotowana.

W Galerii Nieruchomości obserwujemy rynek i widzimy aktualne wyzwania, z którymi mierzy się branża nieruchomości. Jak zatem sprzedać nieruchomość w czasie pandemii?

Nikt się tego nie spodziewał

Nikt nie przypuszczał, że koronawirus zaskoczy rynek nieruchomości w czasie, kiedy ceny mieszkań osiągały najwyższe kwoty w historii, a deweloperzy zajęci byli budową nowych osiedli.

Prognozy dla tego rynku mówiły o stopniowym, ale stałym wzroście cen, jednak obecna pandemia może je dość szybko zrewidować. Eksperci w dziedzinie analizy polskiego rynku nieruchomości nie są zgodni, co do przewidywań najbliższej przyszłości. Większość twierdzi, że wirus SARS-CoV-2 wpłynie na zahamowania wzrostu cen, ale nastąpi to w krótkim okresie czasu. Jak więc podjąć próbę i sprzedać mieszkanie w tych trudnych dla wszystkich okolicznościach?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prognozy rynku, zapraszam Cię do przeczytania tego artykułu: https://galeria.nieruchomosci.pl/czy-warto-sprzedac-mies

Główne wyzwanie dla osób, które zdecydują się sprzedać nieruchomość

Ograniczenie przemieszczania się oraz ograniczenie kontaktów międzyludzkich są głównymi problemami z jakimi mierzą się osoby chcące sprzedać nieruchomość w czasie pandemii.

Na ratunek przychodzi Internet, dzięki któremu większość spraw można załatwić on-line, łącznie z obejrzeniem mieszkania. Odbywa się to m. in. na podstawie:

  • dobrze przygotowanych zdjęć,
  • planów mieszkań,
  • wirtualnych spacerów, a także
  • filmów wideo.

Możemy również przeprowadzić prezentację w formie wideorozmowy, dzięki czemu osoba zainteresowana zakupem może lepiej poznać nieruchomość i na żywo zadawać pytania. Zwróćmy uwagę na to, że deweloperzy większość nieruchomości na rynku pierwotnym już od dawna sprzedają w Internecie. Robią to głównie w trakcie budowy, a więc ich klienci dokonują zakupu na podstawie wizualizacji i planów.

Nie wszystko możemy zrobić zdalnie

Na dobrą sprawę jedyna czynność jaka zmusza klientów do opuszczenia domów, to podpisanie umowy (jeśli jako sprzedający nie współpracujesz z biurem nieruchomości, to także będziesz musiał sam przygotować dokumenty). Ostatni etap może okazać się niestety najbardziej problematyczny, ponieważ część kancelarii w związku z epidemią zawiesiła swoją działalność. Należy więc znacznie wcześniej zrobić rozeznanie i skontaktować się z notariuszem, który będzie mógł dokonać formalności.

Dla klientów rynku nieruchomości obecna sytuacja jest zróżnicowana. Jedni rozpoznają nową sytuację i wstrzymali dotychczasowe plany. Inni działają, mając już konkretne cele i potrzeby. A kolejni zmuszeni są sprzedać nieruchomość już teraz, bo nie mogą czekać do końca epidemii.

U wielu osób pojawiają się wątpliwości i niepokój. Galeria Nieruchomości wychodzi naprzeciw wszelkim obawom. Do sprzedaży podchodzimy odpowiedzialnie wykonując działania, które ograniczają ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się wirusa. Podejmujemy decyzje, które ochronią naszych klientów i pomagają im w tym trudnym czasie.

Kto może być Twoim wsparciem?

Nowe ograniczenia wprowadzane z obawy o zdrowie i życie społeczeństwa, stają się dodatkowym wyzwaniem samodzielnego załatwienia czegokolwiek. Pandemia koronawirusa w Polsce, znacząco wpłynęła na sytuację osób sprzedających i poszukujących nieruchomości. Korzyści wynikające ze współpracy z dobrym doradcą ds. nieruchomości, szczególnie w obecnej sytuacji są ogromne.

W Galerii Nieruchomości wykonujemy dla klienta ok. 90% czynności, które należy podjąć, aby sfinalizować transakcję. Wprowadziliśmy nowe standardy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom, a także sprawną realizację naszych usług. Większość czynności staramy się wykonywać przez Internet. Spotkania zespołu odbywają się online, prezentujemy nieruchomości poprzez wideokonferencje, a relacje z klientami budujemy zdalnie. Znajomość rynku pozwala nam szybciej reagować na zachodzące zmiany w stosunku do osób, które nie mają doświadczenia oraz niezbędnych danych.

Nie wstrzymaliśmy naszych działań, niezmiennie utrzymujemy naszą rolę wspierając naszych klientów w realizacji planów.

Dla osób, które stoją teraz przed wyzwaniem: Jak sprzedać mieszkanie w aktualnej sytuacji, przygotowaliśmy bezpłatne konsultacje on-line. Sprawdź szczegóły:

Jeśli nie chcesz zajmować się sprzedażą samodzielnie, możesz zgłosić swoją nieruchomość do sprzedaży i przekazać opiekę nad transakcją profesjonalnemu Doradcy:


Autor: Edyta Piłat

edyta.pilat@galeria.nieruchomosci.pl

tel. 536-993-222

Odwiedź nas na naszym fanpage na facebooku – bądź z nami na bieżąco: https://www.facebook.com/Bon.Galeria.Poznan/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane posty

Compare

Wpisz swoje słowo kluczowe