Blog

Krok 9 - przeprowadzka

 • Data dodania: 08.12.2023
 • Autor wpisu: Monika Gawrońska
 • Tagi: przeprowadzka, sprzedaż nieruchomości
Blog
Tak, tak, tak, tak :) Czas na nowe.
Przeprowadzka to ten najbardziej wyczekiwany moment, ale też najbardziej intensywny czas.
Życie na kartonach nigdy nie jest łatwe, a do tego nadmiar pracy fizycznej może sprawić, że poczujecie się wyczerpani fizycznie i psychicznie.
Zobacz, jak możecie sobie z tym poradzić.Przeprowadzka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, pełne emocji i nadziei na nowe możliwości. Gdy decydujemy się na sprzedaż obecnego mieszkania i przeniesienie się do nowego, stoi przed nami wiele wyzwań organizacyjnych. Jednak z odpowiednim planowaniem i podejściem, cały proces może stać się znacznie łatwiejszy i mniej stresujący. W niniejszym artykule omówimy kluczowe kroki i porady dotyczące sprawnego przejścia do nowego rozdziału życia.Na początek jednak wyrażę swoją nadzieję na to, że w poprzednim punkcie, czyli przy okazji organizowania transakcji przewidzieliście - ile czasu potrzebujecie na przeniesienie się do nowego miejsca? Mam nadzieję, że macie gdzie się przenieść i że dobrze oszacowaliście potrzebne terminy. 


Dobry plan to podstawa
 1. Mam dla Was bardzo dobrą wiadomość - jeśli proces sprzedaży swojej nieruchomości prowadzicie zgodnie z naszymi krokami, to część pracy macie już wykonane. Została ona przeprowadzona w kroku 1, gdy przygotowywaliście nieruchomość do sprzedaży. Mam tutaj na myśli declattering, czyli pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy oraz schowanie w kartonach tych przedmiotów, które przeprowadzą się razem z Wami, ale nie są niezbędne na codzień. Jeśli pominęliście ten krok, to czeka Was ta praca teraz. I tak pewnie już straciliście na tej decyzji - to przynajmniej nie płaćcie za przeworzenie rzeczy, których i tak nie potrzebujecie.
 2. Zdradzę Wam mały tip - zanim zaczniecie się pakować weźcie walizki, takie podróżne i spakujcie się do nich tak, jakbyście wyjeżdżali na kilkudniowe wakacje. Spakujcie kosmetyki, środki czystości, ubrania, buty, wszysto to czego będziecie potrzebować. Dzięki temu życie na kartonach będzie dla Was bardziej znośne, ponieważ wszystko czego potrzebujecie na codzień będziecie mieli dostępne pod ręką.
 3. Planujcie z wyprzedzeniem. Bardzo przydatny będzie dla Was harmonogram działań. Ustalcie datę przeprowadzki ze sporym wyprzedzeniem. Pamiętajcie, że ekipy przeprowadzkowe również mają swoje terminy i może się okazać, że nie będą mogli Wam pomóc z dnia na dzień. Przygotujcie listę pozostałych czynności, nadajcie im czas wykonywania, np. pakowanie szafek z kubkami - 2 godziny. Pamiętajcie, aby zawsze dodać zapas czasu. Dowiedziono, że nasze głowy mają tendencje do przeceniania tego, co możemy zrobić w krótkim czasie. Ja proponuję dopisywac 30%-50% czasu.
 4. Kiedy macie już rozpisane wszystkie zadania i nadaliście im ramy czasowe, możecie wpisać je do harmonogramu na konkretne dni i godziny planując wszystko tak, aby w dniu przyjazdu firmy przeprowadzkowej wszystko było gotowe.
 5. Pakowaniem również zajmijcie się z głową i jako kolejny etap przygotowań do przeprowadzki zaplanujcie ile potrzebujecie kartonów, taśmy klejącej, folii ochronnych itd. Zakupy najlepiej zrobić raz a porządnie, wówczas zaoszczędzicie czas na jeżdzenie co chwilę do sklepu.
 6. Pakujcie rzeczy do kartonów tematycznie i każdy karton opisujcie - co w nim jest. Dzięki temu będzie Wam łatwiej rozpakować się w nowym miejscu. Tak jak pakowanie zajmie Wam kilka dni, tak rozpakowanie również chwilę potrwa - warto je sobie ułatwić z wyprzedzeniem.
 7. Pakujcie czyste przedmioty - przed włożeniem ich do kartonów zadbajcie o ich odkurzenie lub nawet umycie, jeśli jest taka konieczność - przy rozpakowaniu będziecie mieli mniej pracy, no i kurz oraz ewentualny brud nie będa rozprzestrzeniały się po Waszych rzeczach.
 8. Delikatne przedmioty, które mogą ulec zniszczeniu podczas transportu odpowiednio zabezpieczcie.
 9. Wybierając firmę przeprowadzkową warto słuchać poleceń znajomych, którzy już się przeprowadzali. Może pośrednik, który obsługiwał Waszą transakcję ma kogoś do polecenia? Lepiej nie wybierać firmy, o której nikt nic nie wie lub która pracuje na czarno. Zanim zamówisz usługę upewnij się, czy firma ta ma ubezpieczenie OC na wypadek, gdyby uszkodziła Twoje rzeczy. Fakt posiadania polisy OC jest również dodatkowym uwiarygodnieniem usługodawcy. 
 10. Po przyjeździe do nowego mieszkania, proces adaptacji może być równie ważny, co sam akt przeprowadzki. Warto wcześniej zaplanować rozmieszczenie mebli, podłączenie niezbędnych mediów, jak np. prąd czy internet oraz zorientować się w nowym otoczeniu. Możecie także skorzystać z okazji, aby poznać sąsiadów i zintegrować się z nową społecznością :)
Przeprowadzka ze sprzedanego mieszkania do nowego, to czas intensywnych zmian i nowych możliwości. Kluczem do sukcesu jest solidne planowanie, organizacja oraz elastyczność w dostosowywaniu się do zmieniających się okoliczności. Zastosowanie się do powyższych wskazówek sprawi, że cały proces stanie się znacznie łatwiejszy, a nowe miejsce zamieszkania stanie się domem pełnym pozytywnych doświadczeń.

Powodzenia w nowym rozdziale życia!


Jak możemy Tobie w tym pomóc?Decluttering i przygotowanie do przeprowadzki


Jeśli potrzebujesz wsparcia w odgraceniu przestrzeni i przygotowaniu się do przemyślanej przeprowadzki, skorzystaj z naszej usługi declutteringu.

Współpracę w tym zakresie rozpoczynamy od konsultacji declutterignowej, podczas której ustalimy na jakim jesteś etapie, jakie cele potrzebujesz osiągnąć, poznam Ciebie i Twoją sytuację życiową - tak, aby jak najdokładniej dobrać najlepszą metodę declutteringu. Po konsultacji otrzymasz ode mnie instrukcję, jak krok po kroku samodzielnie zrealizować cel. Zawarte w niej będą obszary do zaopiekowania, metody, techniki i wskazówki jak efektywnie poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Otrzymasz ode mnie również cenową ofertę usługi polegającej na fizycznym i mentalnym wsparciu Ciebie podczas całego procesu declutteringu, a także w przygotowaniu do przeprowadzki.

Po konsultacji zadecydujesz, czy chcesz zmian dokonać samodzielnie, czy skorzystasz z naszej propozycji.

Cena konsultacji: 500 zł brutto za 2 godziny konsultacji u Ciebie (Poznań i okolice do 10 km od Poznania)
300 zł brutto za 2 godziny konsultacji on-line (cała Polska)

150 zł brutto każda następna godzina.


Oferta Usługi Skoordynowania Przeprowadzki:


Przeprowadzka może być stresującym doświadczeniem, ale nie musi tak być. Nasza usługa skoordynowania przeprowadzki została stworzona, aby uczynić cały proces jak najłatwiejszym i bardziej efektywnym. Oferujemy kompleksowe wsparcie na każdym etapie Twojej przeprowadzki. Oto, jak możemy Ci pomóc:
 1. Decluttering przed przeprowadzką: Nasi specjaliści od declutteringu pomogą Ci ocenić i zredukować zbędne przedmioty przed przeprowadzką. Usuwając nadmiar rzeczy, zyskujesz nie tylko więcej miejsca, ale także upraszczasz proces pakowania oraz oszczędzasz pieniądze - po co płacić za transport rzeczy, których i tak nie potrzebujesz?
 2. Pakowanie klienta: Przygotujemy Cię do przeprowadzki, pakując Twoje rzeczy w odpowiednie kartony z dbałością o zachowanie ich integralności. Dzięki naszym umiejętnościom pakowania, unikniesz uszkodzeń i strat podczas transportu oraz zaoszczędzisz spore godziny czasu na pakowanie.
 3. Koordynacja przewiezienia kartonów: Zajmiemy się organizacją transportu kartonów do nowego miejsca. Współpracujemy z zaufanymi firmami przeprowadzkowymi, aby zapewnić bezpieczny i terminowy transport Twojego mienia.
 4. Rozpakowanie w Nowej Nieruchomości: Po dotarciu na miejsce, zajmiemy się rozpakowywaniem kartonów i umieszczaniem przedmiotów w odpowiednich miejscach. Zadbamy o to, aby nowa nieruchomość była gotowa do zamieszkania bez zbędnego stresu i chaosu.
 5. Organizacja Przestrzeni: Pomożemy Ci w organizacji nowej przestrzeni, aby zapewnić efektywne wykorzystanie dostępnego miejsca i stworzyć funkcjonalne i harmonijne otoczenie. W tym celu przed przeprowadzką wspólnie ustalimy najlepsze metody organizacji przestrzeni, zaprojektujemy miejsca do przechowywania w taki sposób, aby łatwo było Tobie utrzymać porządek przez długi czas. 
 6. Utrzymanie Porządku: Po przeprowadzce nie zostawiamy Cię samej/samemu sobie - udzielimy Ci wskazówek, jak utrzymać porządek i organizację w nowym miejscu.
Nasza usługa skoordynowania przeprowadzki ma na celu zminimalizowanie stresu związanego z przeprowadzką oraz zapewnienie Ci płynnej i bezproblemowej zmiany miejsca zamieszkania. Dzięki naszemu wsparciu i doświadczeniu, Twoja przeprowadzka będzie znacznie bardziej komfortowa.
Skontaktuj się z nami już dziś, aby omówić szczegóły swojej przeprowadzki i umówić się na konsultację. Razem możemy uczynić Twój proces przeprowadzki, jak najbardziej efektywnym i wygodnym.

Jeśli potrzebujesz wsparcia tylko w wybranych obszarach, możemy wesprzeć Ciebie w części z wymienionych zadań. 

Jestem do Twojej dyspozycji, jeśli potrzebujesz dalszych informacji lub dostosowania oferty do swoich konkretnych potrzeb.

Cena usługi ustalana jest indywidualnie w oparciu o zakres prac do wykonania. 


Autor: Monika Gawrońska

Kontakt: 727-919-947, monika.gawronska@galeria.nieruchomosci.pl


Zobacz krok 8 - przygotowanie transakcji

Zobacz, co piszą o nas nasi klienci: Opinie

Sprawdź, co dla Ciebie zrobimy sprzedając Twoją nieruchomość: Pośrednictwo w sprzedaży

Mamy dla Ciebie Gwarancję Rzetelności: Gwarancja rzetelności

Sprawdź, co dla Ciebie zrobimy kupując z Tobą Twoją wymarzoną nieruchomość: Pośrednictwo w zakupie

Poznaj naszą historię: O nas


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.