Blog

Krok 2 - Home Staging

  • Data dodania: 22.11.2023
  • Autor wpisu: Monika Gawrońska
  • Tagi: home staging, sprzedaż nieruchomości
Blog
Home Staging: Klucz do Skutecznej Sprzedaży Nieruchomości
Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku nieruchomości pierwsze wrażenie jest kluczem do sukcesu. Potencjalni nabywcy podejmują decyzje o zakupie nieruchomości lub nie - w ciągu kilku chwil, a wizualna atrakcyjność nieruchomości odgrywa w tym procesie kluczową rolę. Właśnie dlatego jednym z narzędzi, które zyskuje coraz większą popularność jest home staging.

W tym artykule przyjrzymy się czym dokładnie jest home staging, jaką rolę pełni w przypadku sprzedaży nieruchomości oraz dlaczego warto zainwestować w tę skuteczną strategię.


Czym jest home staging?
Home staging to profesjonalna strategia przygotowania nieruchomości do sprzedaży poprzez estetyczne i funkcjonalne zaaranżowanie jej wnętrza. Celem jest stworzenie przestrzeni, która wywoła pozytywne pierwsze wrażenie i pomoże potencjalnym nabywcom wyobrazić sobie życie w danym miejscu. To nie tylko proces dekoracyjny, ale również strategiczny, mający na celu maksymalne wyeksponowanie potencjału nieruchomości.

Kluczem do skuteczności tej strategii jest dobranie odpowiednich do wnętrza i grupy docelowej materiałów dekoracyjnych. Niekiedy wiąże się z mniejszymi lub większymi pracami remontowymi - jak np. pomalowanie ścian na inny kolor.
W tym procesie ważne jest również odpersonalizowanie wnętrz.

Na tym etapie pojawia się pewna bariera, a nawet dwie. Zazwyczaj wynikają one ze sposobu myślenia w stylu "nie będę już inwestować w tę nieruchomość, bo i tak ją sprzedaję", czy "przecież ja tutaj jeszcze mieszkam, więc chcę mieć swoje prywatne rzeczy na widoku".

Nie tracąc czasu rozprawmy się od razu z obiema barierami:

  1. Nie będę już inwestować w tę nieruchomość, bo i tak się wyprowadzam - jeśli sprzedajesz nieruchomość, która jest do kapitalnego remontu, to faktycznie może nie warto bawić się w remonty, o ile nie planujesz podnieść wartości sprzedawanego mieszkania lub domu. Jeśli jednak nie kwalifikujesz swojej nieruchomości jako do kapitalnego remontu, to warto zastanowić się jakie prace są w zasięgu Twoich możliwości i pomogą utrzymać lub podnieść cenę nieruchomości.
  2. Przecież ja tutaj jeszcze mieszkam - tak to prawda - czy pamiętasz jednak jak w poprzednim kroku pisałam o tym, że mieszkanie wystawione na sprzedaż zyskuje status "do sprzedania"? Taka nieruchomość łączy dwie role mieszkalną i reprezentacyjną dlatego potrzebne są pewne kompromisy. Czy schowanie prywatnych zdjęć, obrazów, czy figurek religijnych na kilka tygodni lub choćby na czas prezentacji stanowi, aż tak duży koszt? Myślę, że w stosunku do celu jaki chcesz osiągnąć nie będzie to duże wyrzeczenie.

Pamiętaj proszę, że jesteś na szczególnym etapie swojego życia. Chcesz spełnić swoje plany i marzenia, których realizacja jest uzależniona od sprzedaży Twojej nieruchomości. To tylko przejściowy etap, ale odpowiednio przygotowany pomoże Tobie zmaksymalizować korzyści.

Tutaj też od razu napiszę na co warto uważać: na prace remontowe, które zamiast pomóc zaszkodzą. Dlatego dobrym pomysłem jest nie robić takich prac na własną rękę tylko skonsultaować się z osobą, która wie w co warto zainwestować, a w co nie.
Stosunkowo często spotykam się z sytuacją, w której właściciel nieruchomości zainspirowany artykułami na temat home stagingu poczynił prace remontowe, które nie miały szansy się zwrócić lub które należało poprawić. Najbardziej klasyczny problem to wybór kolorów farb na ściany.

Moi klienci bardzo często zanim zabiorą się za malowanie, czy inne prace remontowe dzwonią do mnie i wspólnie ustalamy najlepszą strategię. Dzięki temu moi klienci nie tracą na nierentownych zabiegach, a maksymalizują korzyści.
Korzyści z home stagingu
  1. Zwiększenie atrakcyjności nieruchomości: profesjonalnie przygotowane wnętrza przyciągają uwagę potencjalnych nabywców. Estetyczne i funkcjonalne aranżacje pozwalają pokazać atuty nieruchomości, nawet jeśli mają one pewne wady.
  2. Skrócenie czasu sprzedaży: nieruchomość przygotowana za pomocą home stagingu zazwyczaj sprzedaje się szybciej. Pierwsze wrażenie odgrywa kluczową rolę, a potencjalni nabywcy szybciej podejmują decyzje, gdy prezentacja jest atrakcyjna.
  3. Zwiększenie wartości rynkowej: profesjonalnie przygotowane wnętrza mogą zwiększyć wartość rynkową nieruchomości. Potencjalni nabywcy są skłonni płacić więcej za nieruchomość, która prezentuje się imponująco.
  4. Pomoc w wyróżnieniu się na tle konkurencji: na konkurencyjnym rynku nieruchomości, home staging może być kluczowym elementem, który pomaga wyodrębnić się na tle innych ofert. Estetyczna prezentacja staje się dodatkowym atutem.

Czy home staging to tylko chwilowy trend z zachodu?

Faktem jest, że na nasz polski rynek nieruchomości implikowane są metody pochodzące z zachodu, a w szczególności ze Stanów Zjednoczonych. Pamiętajmy jednak, że tamtejszy rynek pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jest dużo bardziej rozwinięty i profesonalny niż ma to miejsce w Polsce.

W Stanach naturalnym jest, że jeśli ktoś sprzedaje lub kupuje nieruchomość to zatrudnia do tego w pierwszym kroku agenta nieruchomości. Nie ma tam podziału na umowę otwartą czy na wyłączność - jest jedna umowa i dla wszystkich naturalnym jest, że korzysta z usług jednego agenta nieruchomości. W czasie gdy my piszemy artykuły przekonujące do tego, że home staging podnosi wartość nieruchomości, w Stanach zatrudniają modeli i modelki, aby w sesji zdjęciowej odgrywali rolę idealnej rodziny.

Przed nami jeszcze wiele lat zanim i ten trend do nas przyjdzie. Szczególnie, że mamy jeszcze sporo do zrobienia w obszarze samego home stagingu. Najważniejsza jest zmiana w myśleniu właścicieli nieruchomości - tak, aby od swoich agentów nieruchomości wymagali umiejętności pokierowania taką usługą.

Wnioskiem jest, że home staging odgrywa kluczową rolę w procesie sprzedaży nieruchomości. To nie tylko modny trend, ale praktyczna strategia, która przynosi realne korzyści. Inwestycja w home staging to inwestycja w skuteczną prezentację nieruchomości, co może prowadzić do szybszych transakcji i lepszych rezultatów finansowych. Dlatego warto rozważyć tę praktykę jako integralną część procesu sprzedaży nieruchomości, aby maksymalnie wykorzystać potencjał oferowanej przez nią wartości dodanej.Jak my możemy Tobie w tym pomóc?
Usługa pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości

Za nami są już omówione 2 etapy do sprzedaży nieruchomości. Przed nami jeszcze 9 niezbędnych kroków. Jak widzisz każdy krok wymaga czasu i specjalistycznej wiedzy. W zespole jest zawsze łatwiej niż samemu.
Jeśli sprzedajesz nieruchomość na terenie Poznania lub w naszych okolicach, to zawsze możesz powierzyć nam kompleksową opiekę nad całym procesem sprzedaży nieruchomości - wówczas zajmiemy się wszystkim od samego początku do końca.

W ramach naszej usługi nie tylko dostaniesz w gratisie konsultację declutteringową, ale również wesprzemy Cię w procesie funkcjonalnego i estetycznego zaaranżowania przestrzeni Twojej nieruchomości. 

Cena usługi pośrednictwa: 3% - 3,5% bruttoUsługa Konsultacji Home Stagingu

Jeśli interesuje Cię wsparcie tylko w zakresie usługi Home Stagingu, możesz zamówić część naszej usługi. 
W ramach tego etapu omówimy szczegółowo Twoją sytuacje, możliwości, budżet jakim dysponujesz i wskażemy jakie prace remontowe będa najbardziej korzystne dla Ciebie.
Przygotujemy równiez listę artykułów dekoracyjnych, w które warto abyście się zaopatrzyli.  

Otrzymasz ode mnie również cenową ofertę usługi polegającej na fizycznym i mentalnym wsparciu Ciebie podczas całego procesu declateringu, a także w przygotowaniu do przeprowadzki.

Po konsultacji zadecydujesz czy chcesz zmian dokonać samodzielnie, czy skorzystasz z naszej propozycji.

Cena usługi 500 zł brutto - 2 godziny konsultacji u Ciebie (Poznań i okolice do 10 km od Poznania)
300 zł brutto za 2 godziny konsultacji on-line (cała Polska)

150 zł brutto każda następna godzina.Autor: Monika Gawrońska

Kontakt: 727-919-947, monika.gawronska@galeria.nieruchomosci.pl


Zobacz krok 1 - przygotowanie nieruchomości do sprzedaży
Zobacz, co piszą o nas nasi klienci: Opinie

Sprawdź, co dla Ciebie zrobimy sprzedając Twoją nieruchomość: Pośrednictwo w sprzedaży

Mamy dla Ciebie Gwarancję Rzetelności: Gwarancja rzetelności

Sprawdź, co dla Ciebie zrobimy kupując z Tobą Twoją wymarzoną nieruchomość: Pośrednictwo w zakupie

Poznaj naszą historię: O nas

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.