Blog

Krok 3 - profesjonalna sesja zdjęciowa

 • Data dodania: 24.11.2023
 • Autor wpisu: Monika Gawrońska
 • Tagi: zdjęcia, sprzedaż nieruchomości
Blog
Każda nieruchomość ma swoją unikalną historię do opowiedzenia, a profesjonalne zdjęcia są kluczowym elementem, który może ją właściwie przedstawić. Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku nieruchomości, gdzie pierwsze wrażenie jest często decydujące, jakość zdjęć staje się niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na szybkość i skuteczność sprzedaży. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne fotografie podczas sprzedaży nieruchomości?

Jak dobre zdjęcia zbudują Twoją przewagę na rynku nieruchomości?
 1. Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie: Dobre pierwsze wrażenie może zdecydować o sukcesie sprzedaży. Potencjalni nabywcy często przeglądają dziesiątki, a nawet setki ofert online. Profesjonalne zdjęcia przyciągają uwagę, zachęcając do bliższego zapoznania się z ofertą.
 2. Wyeksponowanie atutów nieruchomości: Fotografowie specjalizujący się w nieruchomościach potrafią wyeksponować najbardziej atrakcyjne elementy domu, czy mieszkania. Poprawne oświetlenie, kąty i kompozycja pozwalają na pokazanie przestrzeni w najlepszym świetle, co może być kluczowe dla potencjalnych nabywców.
 3. Tworzenie profesjonalnego wizerunku: Profesjonalne zdjęcia budują zaufanie. Kiedy potencjalny nabywca widzi, że sprzedający zainwestował w profesjonalne usługi fotograficzne, automatycznie przypisuje wyższą wartość oferowanej nieruchomości.
 4. Skuteczność marketingu online: W dzisiejszych czasach większość poszukiwań nieruchomości zaczyna się od przeglądania ofert online. Dobre zdjęcia sprawiają, że oferta wyróżnia się w gąszczu konkurencyjnych ogłoszeń, co zwiększa szanse na dotarcie do potencjalnych nabywców.
 5. Profesjonalna oprawa wizualna: Fotografowie specjalizujący się w nieruchomościach potrafią stworzyć spójną i atrakcyjną oprawę wizualną dla oferty sprzedaży. Dzięki temu potencjalni nabywcy z łatwością mogą wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało ich życie w danej nieruchomości.
 6. Wykorzystanie osiągniętego potencjału: Skoro już tak bardzo napracowaliście się na zapleczu (w krokach 1 i 2), to marnotrastwem byłoby zasłonić to za fasadą kiepskich zdjęć.


Zatrudnić fotografa, czy robić zdjęcia samodzielnie?
Zdobycie umiejętności profesjonalnego fotografowania nieruchomości wymaga doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. Fotografowie posiadają nie tylko odpowiednie umiejętności, ale również wiedzę na temat tego, jak przedstawić nieruchomość w sposób najatrakcyjniejszy. Warto też dodać, że nie wystarczy zrobić zdjęcia aparatem przed dołożeniem ich do oferty - zdjęcia potrzebują jeszcze obróbki w programie graficznym.

Robienie zdjęć telefonem może być szybkie i łatwe, ale niestety nie zawsze przynosi najlepsze efekty. Brak kontroli nad oświetleniem, jakością obrazu czy perspektywą może znacznie obniżyć wartość wizualną oferty.

Najgorsze zdjęcia z ogłoszeń pokazują nieruchomość jako bardzo ciemną, czy ciasną (czasami zastanawiam się czy na sprzedaż jest mieszkanie, czy kanapa lub szafa - bo tylko to widać na zdjęciu). Nieodpowiednie kadry zaburzają odbiór układu nieruchomości. Wspomnę jeszcze choć z drobnym zażenowaniem o zdjęciach, na których widać prywatne rzeczy sprzedających, niedojedzone śniadanie, czekające na wyniesienie śmieci, rozwieszone pranie itd. Zdjęcia zamazane, krzywe i niemiłe w odbiorze, to też jeszcze standard na portalach ogłoszeniowych.

Nasze biuro od pierwszego dnia działalności wiedziało, że potrzebujemy mieć swojego fotografa - choć mam dobry telefon wiem, że nie byłabym w stanie zrobić tak dobrych zdjęć jak fotograf. Zatem i my bazujemy na współpracy z projesjonalistami w tym zakresie.

                                                  Przed:                                                                                                                     Po:

   

Przyjrzyj się powyższym przykładom i zadaj sobie pytanie: "Bardziej zainteresuje mnie oferta ze zdjęciami z kolumny "przed", czy ze zdjęciami z kolumny "po"?Mam nadzieję, iż również dostrzegasz, że inwestycja w profesjonalne zdjęcia nieruchomości to krok w kierunku sukcesu sprzedażowego. Dobre wrażenie, skuteczne marketingowe narzędzie i możliwość wyeksponowania atutów nieruchomości - to wszystko czyni fotografie nieodzownym elementem procesu sprzedaży. Dlatego warto powierzyć tę ważną rolę profesjonalnemu fotografowi, który potrafi uchwycić istotę nieruchomości i przekazać ją potencjalnym nabywcom w najbardziej atrakcyjny sposób.


Jak możemy Tobie w tym pomóc?

Usługa fotograficzna

Jeśli sprzedajesz nieruchomość na terenie Poznania lub okolic (do 10 km od Poznania) możemy pomóc Tobie w przeprowadzeniu profesjonalnej sesji zdjęciowej.
Nasz fotograf przyjedzie do Ciebie, wykona profesjonalne zdjęcia i gotowy efekt prześle na e-maila. Twoim zadaniem będzie skomponowanie zdjęć z resztą oferty.

Naszym celem jest, aby usługi jakie świadczymy były dopasowane do klienta, zatem możesz również skorzystać z naszym wcześniejszych propozycji - czyli declutteringu, a także  home stagingu.

Cena sesji zdjęciowej jest uzależniona od wielkości nieruchomości i ilości zdjęć:

Kawalerka: 500 zł za 10 zdjęć
Dwa pokoje: 600 zł za 15 zdjęć
Trzy pokoje: 700 zl za 20 zdjęć
Cztery pokoje: 800 zł za 20 zdjęć
Pięć pokoi 900 zł za 20 zdjęć
Dom + ogród/działka 1.000 zł za 30 zdjęć

Usługa pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości

Jeśli nie interesuje Cię kupowanie poszczególnych usług i wolisz, aby ktoś inny zajął się wszystkim i koordynował cały proces - masz możliwość zlecić nam całościowe pośrednictwo w sprzedaży Twojej nieruchomości.
W ramach pakietu usługi pośrednictwa otrzymasz:
 1. Usługę weryfikacji stanu prawnego Twojej nieruchomości - pomożemy uporządkować ewentualne problemy.
 2. Usługę przygotowania wszystkich dokumentów niezbędnych do sprzedaży nieruchomości.
 3. Anioła Stróża, który zadba o Twoje prawne bezpieczeństwo na każdym etapie sprzedaży nieruchomości.
 4. W gratisie konsultację declutteringową.
 5. Wsparcie w przeprowadzeniu home stagingu polegające na omówieniu możliwych i wartych do wprowadzenia zmian, a także aranżację nieruchomości.
 6. Profesjonalną sesję zdjęciową z fotografem i prawdziwym aparatem :)
 7. Plan marketingowy sprzedaży Twojej nieruchomości - czyli zaplanowane działania mające na celu doprowadzić do sprzedaży Twojej nieruchomości
 8. Koordynację i wprowadzenie zaplanowanych działań - opiekun klienta w naszym biurze będzie czuwał nad skutecznością działań i wprowadzał niezbędne korekty.
 9. Osobę, która za Ciebie będzie prezentowała nieruchomość. Jest to nie tylko wygodne rozwiązanie dla Ciebie, ale również działanie zwiększające szanse na szybką i korzystną sprzedaż.
 10. Korzyści płynące z negocjacji warunków transakcji - jako Twoi reprezentanci przed klientem kupującym będziemy negocjować nie tylko cenę, ale również pozostałe warunki transakcji tak, aby zrealizować Twój cel.
 11. Poczucie komfortu również na etapie przygotowania transakcji - zajmiemy się zarówno stroną dokumentową jak i kontaktem z notariuszem, doradcą kredytowym strony kupującej, ewentualnym przedstawicielem strony kupującej. Zależy nam na tym, aby czynny udział ograniczał się do wizyt w kancelarii i zapoznaniu się z przygotowanymi aktami.
 12. Na koniec pomożemy Tobie w przekazaniu nieruchomości nowemu właścicielowi - podpowiemy jak się do tego przygotować, a także przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty.

Cena usługi pośrednictwa: 3% - 3,5% brutto


Autor: Monika Gawrońska

Kontakt: 727-919-947, monika.gawronska@galeria.nieruchomosci.pl


Zobacz, co piszą o nas nasi klienci: Opinie

Sprawdź, co dla Ciebie zrobimy sprzedając Twoją nieruchomość: Pośrednictwo w sprzedaży

Mamy dla Ciebie Gwarancję Rzetelności: Gwarancja rzetelności

Sprawdź, co dla Ciebie zrobimy kupując z Tobą Twoją wymarzoną nieruchomość: Pośrednictwo w zakupie

Poznaj naszą historię: O nas

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.